ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 1-2

Μπαράζ Ανόδου στην Γ Εθνική (4ος Όμιλος)
2η αγωνιστική
14 Μαΐου 2014, 17:00 Δημ. Στ. Μεσοποταμίας ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ – ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ
1-2 (0-1)

Σαν αστραπή πέρασαν τα Γρεβενά Αεράτα από τη Μεσοποταμία, αφού επικράτησαν με 1-2, ένα σκορ που δεν

ανταποκρίνεται στην εικόνα του αγώνα, αφού οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 0-2 με γκολ του ΄Ιττη και του Αποστολίδη, δέχθηκαν γκολ στο 94΄ από τον Καραμανίδη.

Ουσιαστικά μόνο μια ομάδα υπήρχε στο γήπεδο. Το σύνολο του Νίκου Μπαλοδήμου από το 1ο λεπτό πήρε τα ηνία του αγώνα, έλεγχε πλήρως το ρυθμό και με συνεχή πίεση δημιουργούσε συνεχώς ευκαιρίες στην εστία του Κωνσταντίνου, χωρίς καθόλη τη διάρκεια του αγώνα να μπορούν οι γηπεδούχοι να αντιδράσουν.

Το φιλμ του αγώνα

Α΄ημίχρονο

10ο λεπτό: Φάουλ εκτέλεσε ο ΄Ιττης, πλασέ στην κίνηση του Θ. Λάλλου από το ύψος της μικρής περιοχής, που κατάφερε να αστοχήσει.

14ο λεπτό: Πάσα του Αποστολίδη στον Κουρέλλα που μπήκε από δεξιά δυνατά, για να αποκρούσει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κωνσταντίνου.

21ο λεπτό: Αυτή τη φορά ο Κουρέλλας πάσαρε στον Αποστολίδη που σούταρε δυνατά μόλις άουτ.

27ο λεπτό: Η μοναδική ευκαιρία της Αστραπής, όταν ο Στεργίου σούταρε από καλή θέση, κόνταρε η μπάλα στον Κατσαντώνη και πέρασε λίγο άουτ.

32ο λεπτό: ΓΚΟΛ: Αριστοτεχνικό απευθείας φάουλ του ΄Ιττη και 0-1.

Β΄ημίχρονο

49ο λεπτό: Απευθείας φάουλ του ΄Ιττη με υπερένταση απέκρουσε ο Στεργίου σε κόρνερ. Εκτέλεση του κόρνερ από το Σ. Μπαλοδήμο, κεφαλιά του Θ. Λάλλου έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι.

54ο λεπτό: Καταπληκτική πάσα του Αποστολίδη στον Κουρέλλα που μόνος προ του Στεργίου πλάσαρε αδύναμα για να μπλοκάρει ο Στεργίου σταθερά.

65ο λεπτό: Ασίστ του Σ. Μπαλοδήμου στον Κουρέλλα, που αστόχησε από θέση τετ-α-τετ, πλασσάροντας μόλις άουτ.

74ο λεπτό:ΓΚΟΛ: Ασίστ του Αναστασιάδη στον Αποστολίδη,που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στο Στεργίου, σημειώνοντας το 0-2.

77ο λεπτό: ΔΟΚΑΡΙ: Φοβερό σε δύναμη φάουλ του Σ. Μπαλοδήμου βρήκε το αριστερό κάθετο δοκάρι.

94ο λεπτό: ΓΚΟΛ: Σουτ του Καραμανίδη από τα 30 μ. με τη βοήθεια του αέρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, 1-2 τελικό.

΄Αριστη η διαιτησία του Θεολόγου, Δεμερτζή, Κουπαράνη (ΕΠΣ Πέλλας)